Polska manga i anime

Manga czyli komiks japoński znany na całym świecie. To ciekawe historie napisane językiem, który chociaż dla nas egzotyczny to niezwykle wciąga i potrafi sprawić, że się kompletnie od niego uzależnimy. Na podstawie mangi powstają filmy zwane anime.

Tematyka nie jest tylko dla dzieci, więc jak widzimy że nasza pociecha wciągnęła się w temat to musimy sprawdzić co ogląda. Anime które powstaje na bazie mangi to również filmy dla dzieci ale chyba głównie dla dorosłych. Można podzielić je na kategorie wiekowe. Najlepiej byłoby sprawdzić czy dziecko ogląda właściwe dla siebie filmy. Najlepiej razem z nim poznać poszczególne pozycje zobaczyć, co je interesuje i czy na pewno jest to w dobrej kategorii wiekowej. Nie wszystko, co jest animowane przeznaczone jest dla dzieci, a często tak nam się wydaje. Są oczywiście mangi dla dzieci, ale większość chyba jest filmów, w których tak samo jak w innych mamy przemoc, sceny miłosne i sensację. Wszystko tom, czym interesują się dorośli znajdziemy również w mandze.

 

Manga nie musi przerażać, jeśli dobrze ją poznamy to może okazać się, że przyniesie nam wiele korzyści jej zgłębianie. Może polubimy rysunek, odkryjemy w sobie nowe talenty, czy będziemy chcieli uczyć się japońskiego. Może nasze dziecko będzie chciało iść w tą stronę. Kultura Japonii może inspirować do poznawania w sobie wielu rzeczy.To bardzo ciekawa i rozbudowana kultura. Nie należy dziecku niczego zabraniać, zanim nie będziemy pewni, że to, co robi mu szkodzi. Nie można dopuścić przecież żeby zraziło się i zabijać w nim chęci poznawania czegoś innego, nowego tylko dlatego, że wydaje nam się, że jest to złe. Jeśli nie wiemy z czym mamy do czynienia warto poznać temat, poczytać i sprawdzić czy będzie to dobre dla naszego dziecka, a wcześniej nie wolno nam zabijać jego pasji. Japonia słynie z komiksu, który wciągnął niejednego. Mangę najchętniej czytają młodzi ludzie i wpadają po uszy, to nowe, ciekawe, tak inne od tego co znamy. Polska manga również funkcjonuje i cieszy się popularnością. W naszym języku brzmi to ciekawie. Z uwagi że w Polsce powstaje coraz więcej fanklubów tej wspaniałej sztuki polska manga i polskie gry w stylu anime rozwija się w szaleńczym tempie. Można znaleźć w internecie i nie tylko wiele dzieł japońskich i nie tylko.

polska manga i anime

Bohater mangi i gry Tekken V oraz jego dziwna fryzura.